Taktika dorostenek o víkendu byla jednoznačná – běhat, běhat a zase běhat…

1.02.2018 | Dorostenky | 0 komentářů

V neděli se dorostenky vydaly do Chotovin, kde se utkaly se Soběslaví a s druhým jihlavským celkem FBŠ Jihlava. Ještě před zápasem dostaly holky pokyny od trenérky. Taktika byla jasná, jelikož soupeřek nebylo mnoho, bylo potřeba je uběhat. Už od prvních minut utkání se o to holky snažily a povedlo se, když padly dva rychlé góly, o které se postarala Eliška Kučerová. Soupeřky se nenechaly zaskočit a rychle odpověděly gólem. Stav byl po prvních pěti minutách 2:1. Naše holky byly v celém zápase střelecky velmi aktivní. Nejvíce se to projevilo v druhé třetině, kdy zvládly nastřílet 3 góly a po této třetině už byl zápas téměř rozhodnutý. Soupeřky byly unavené, ale nepolevily a stále se snažily nějak překvapit. Další pokyn od trenérky byl, aby si holky více nahrávaly, zvedaly hlavu a zkoušely si vytvořit pěkné útočné akce. Povedlo se a holky přidaly další góly ve třetí třetině. Také si vyzkoušely přesilovou hru, kterou momentálně zkoušejí na trénincích. Holky si tedy z toho zápasu odváží domů 3 body a plno nových herních zkušeností.

SK Jihlava – Banes Florbal Soběslav 9:2
V druhém zápase se potkaly na palubovce dva jihlavské celky. Soupeřek bylo málo jako v předešlém zápase, ale technicky na tom byly mnohém lépe a tak byla taktika jasná, běhat, běhat a uběhat. Byl to ovšem vyrovnaný zápas. Mnoho šancí na obou stranách. Až v 9. minutě se podařilo soupeřkám dostat míček za záda Danči Václavkové. V druhé třetině si FBŠ udělalo náskok dalším gólem. Podařilo se nám snížit v 7. minutě, kdy se trefila Míša Slabá. V poslední třetině jsme si vytvářely pěkné šance, ale né a né dát gól. Po chybě v obraně jsme dostaly další gól, ale nevzdaly jsme to a vybojovaly si přesilovku, kde se nám podařilo skórovat a snížit na 3:2. Zbývala asi minuta a půl do konce utkání. Vše jsme střílely na bránu, rvaly se o každý míček. Po risku, kdy jsme šly všechny do útočného pásma, jsme si nepohlídaly hráčku a ta naše snažení ukončila. Za zápas se rozhodně nemusíme stydět. Po zhodnocení zápasu jsme se shodly, že se nám zápas líbil, hrálo se dobře a celkově jsme měly více ze hry, což je důležité.

FBŠ Jihlava – SK Jihlava 4:2
Autorky: Točíková A., Svobodová T. a Svobodová M.