Náročný víkend pro ženské „áčko“

26.10.2018 | Ženy A | 0 komentářů

SK JIHLAVA x Florbal Vsetín

4 : 5p(1:1, 0:1, 3:2, 0:1)

Branky (asistence): 16:57 Kristýna Syslová (Michaela Boháčková), 56:49 Anna Běhounková (Kristýna Syslová), 58:46 Kateřina Bednářová (Eva Mácová), 59:57 Pavlína Vaněčková (Kateřina Bednářová)

Domácí utkání žen s kvalitními soupeřkami ze Vsetína přineslo mnoho napínavých a infarktových situací. Utkání rozehrály naše ženy  vcelku svižném tempu a stejně tak i soupeřky. Diváci mohli vidět mnoho útočných akcí a gólových šancí, až se jako první radovala děvčata za Vsetína. Neuběhla ani minuta a dokázaly jsme vyrovnat. Druhá třetina přinesla ze začátku vyrovnanou hru, vytvořily jsme si nespočet brankových „tutovek“, ale bohužel pro nás branka hostující brankářky zůstala uzamčena.  Zanedlouho jsme dovolily soupeřkám skórovat. Pak přišla naše černá chvilka. Druhá desetiminutovka prostřední třetiny. I přes ospalý přístup ke hře jsme dokázaly vsetínská děvčata ubránit a do šatny jsme šly s jednogólovým mankem. V černé desetiminutovce jsme pokračovaly i v úvodu třetí třetiny a dovolily tak odskočit soupeřkám na rozdíl tří branek. To už to s námi nevypadalo dobře. Ale jak se říká: „naděje umírá poslední“. Věřily jsme, že pokud se nám podaří dát alespoň jednu branku, vrátíme se do hry a utkání zdramatizujeme. A tak se také stalo. Anička Běhounková nekompromisně zakončuje. K ní se přidala ještě Katka Bednářová a tři vteřiny před koncem Pája Vaněčková. Vybojovaly jsme tedy prodloužení, ve kterém se hra přelévala ze strany na stranu a nebyla nouze o pohledné akce. Až dalekonosná střela dvacet vteřin před koncem prodloužení rozhodla, že o bod více si odvezou soupeřky do Vsetína.

Sestava: Miksová, Soukupová, Svobodová, Bednářová, Součková, Korešová, Váňová, Syslová, Mácová, Sedláčková, Boháčková, Kastnerová, Rozehnalová, Běhounková, Vaněčková

SK JIHLAVA x FBC Ossiko Třinec

7 : 11 (2:6, 1:3, 3:2, 4:2)

Branky (asistence): 11:15 Pavlína Vaněčková (Martina Svobodová), 15:13 Kristýna Syslová (Pavlína Vaněčková), 32:56 Kristýna Syslová (Aneta Rozehnalová), 51:27 Jana Nogawczyková (vlastní branka), 51:54 Kateřina Bednářová (Anna Běhounková), 53:51 Pavlína Vaněčková, 59:40 Martina Svobodová

Úvod nedělního zápasu by se dal přirovnat k florbalovému hororu. Už ve druhé minutě jsme prohrávaly o dvě branky a netrvalo dlouho a na tabuli svítilo skóre 4:0. Přišel tedy nutný timeout, abychom se zklidnily a mohly se do zápasu vrátit. To se zanedlouho stalo a dvěma brankami jsme snížily. Bohužel soupeřky odpovídaly. Ve druhé třetině soupeřky navyšovaly brankové hody. I přes naši obrovskou snahu jsme spálily nespočet gólových příležitostí. Na tomto musíme zapracovat, neboť nás tyto střelecké neúspěchy stojí mnoho sil. I přes nepříznivý stav jsme dokázaly v poslední desetiminutovce zabrat a vstřelit čtyři branky. Škoda nepovedeného úvodu, utkání se mohlo odehrávat v jiném duchu. Na druhou stranu víme, na čem zapracovat a kde se zlepšovat. Ve svém premiérovém zápase v 1. lize žen se skvělými výkony blýskla Nikol Cempírková. Jen tak dál! Za celý víkend patří holkám velká pochvala. Obě utkání byla velmi náročná, ale ukázaly jsme, že se nikdy nemáme vzdávat a musíme bojovat do poslední vteřiny!!!

Sestava:Miksová, Svobodová, Bednářová, Korešová, Váňová, Syslová, Sedláčková, Boháčková, Kastnerová, Cempírková, Rozehnalová, Běhounková, Vaněčková

Autor: Andrea Urbanová
(autor: Roman Komenda)