V sobotu 2. 11. 2019 si ženský tým B poprvé zahrál na domácím hřišti. Od samého brzkého rána bylo pochmurné počasí, kterým si naše ženy nenechaly zkazit náladu. A dokonce se tento den stal pro mnohé z nás šokující. Dozvěděly jsme se, že naše florbalová rodina bude o jednoho člena bohatší. A nyní pojďme rovnou k věci.

SK Jihlava – Žďár nad Sázavou B x TJ Centropen Dačice

2:4

Branky Jihlavy – Žďáru: Syslová (Mácová), Pátková (Blažková)

Sestava: Kratochvílová – Cempírková, Syslová T., Blažková, Pátková, Syslová K., Mácová, Dušková, Petrušová, Šťastná, Rozmarínová, Kropáčková, Kastnerová

Ženy se v prvním zápase setkaly s poněkud věkově mladším týmem. Avšak jak se říká, věk nic neznamená a to platí i ve florbale. Hra byla poměrně vyrovnaná, viděli jsme spoustu akcí na obou stranách. Brankový rozdíl však odstartoval tým Dačic a to již ve 3. minutě utkání. Sem tam byla hra i trochu drsnější a naše ženy obdržely další gól. Čímž prohrávaly první třetinu 0:2. Ani v druhé třetině, jsme neměli příliš šťastný start. Soupeřky daly dva rychlé góly, kterými zvedly skóre na 0:4. Jihlavsko-žďárký tým se však oklepal, zvedl hlavu, začal více komunikovat a pobírat si správně soupeřky. To vedlo ke krásnému prvnímu gólu, který do branky dopravila Kristýna Syslová za doprovodu Evky Mácové (1:4). Byla to asi dřina ten míček dopravit za brankovou čáru, a tak si Syslína umanula, že si chce odpočinout a za nedovolené bránění ve hře, šla na 2 minuty sedět a náš tým čelil oslabení. Dle statistik jsme však v oslabení 100%, ale Anetce Pátkové přijde sto procent málo. A tak pozdvihla náš tým nejen v tabulce oslabení, ale hlavně o další branku (2:4). Čím byla hezky ukončena druhá třetina. V poslední třetině šel domácí tým do šesti, ale se skórem, už bohužel nic neprovedl. Finální výsledek tohoto zápasu skončil lépe pro Dačice, které si odvezly výhru 2:4.

FA SEPTA.CZ Č. Budějovice x SK Jihlava – Žďár nad Sázavou B

7:0

Branky Jihlavy – Žďáru: –

Sestava: Kratochvílová – Cempírková, Syslová T., Pátková, Flídrová, Syslová K., Mácová, Dušková, Petrušová, Růžičková, Šťastná, Rozmarínová

Do druhého zápasu nastoupily ženy v trochu jiné sestavě, avšak v dobrém rozpoložení, které po pár minutách poněkud zaniklo. Ačkoli „B tým“ byl více na míčku, nepodařilo se mu za celé tři třetiny dopravit míček za brankovou čáru soupeře. Po náročném vybojování míčku, jsme ho soupeři většinou odevzdali, a ten potrestal naše chyby. Snaha byla, ale štěstí při nás tentokrát moc nestálo, a tak ani jedna ze střel nepadla do brány soupeře. České Budějovice si tak od nás odvážejí výhru 7:0.

Foto z turnaje:

https://florbalji.rajce.idnes.cz/Zeny_B_Jihlava_2.11.2019/

Děkujeme za podporu hráček z „A týmu“ Kristýně Syslové a Nikole Cempírkové.

Autorka: Kristýna Šťastná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *