Dorostenci zajížděli na turnaj do Cerekve, kde se jim ani jedno utkání nepovedlo

14.01.2019 | Dorostenci | 0 komentářů

 

SK JIHLAVA – SK JUVENIS PŘIBYSLAV

6 – 7

 (2:0 – 1:3 – 3:4)

(Novák 2x, Němeček, Matějíček, Barimov, Bača)

Sestava: Fišer, Policar -Peichl,  Bača, Sedláková, Štoll, Nováček, Barimov, Novák, Toth, Němeček, Blažíček, Matějíček

První třetina začala pro SK velice dobře, když po brankách Němečka a Matějíčka vedla 2-0. Soupeř byl lepší na míčku,ale dobrou obranou se Jihlava bránila a občas zahrozila v útoku. Především citelná ztráta Holoubka a Jirků byla ve hře hodně znát.

Přibyslav začala dávat branky až ve druhé části a bylo vidět, že přebírá otěže utkání. Po druhé části byl stav 3-3 a rozhodnout měla poslední část.

Tam se hned dvakrát dostala do vedení Jihlava, ale dvěma hrubkami v rozehrávce obránců, které soupeř potrestal si Jihlava sama podřízla větev a těsně prohrála.

Komentář trenéra Jana Beránka:

Utkání bych rozdělil na několik částí. Dobrá obrana a bloky střel soupeře jsou v dnešním florbale základ a nám se dařilo hrát v obraně dobře pouze 30 minut. Další část je vytváření si šancí a pohyb s míčkem. Tam se nám nedařilo skoro vůbec. Pohyb hráčů a rotace na soupeřově polovině byla žalostná. Dále nám chybí komunikace mezi hráči, která nám děla velké problémy, ale zapracujeme, abychom se zlepšili. Pochvalu pak zaslouží náš brankář Policar, který nás držel celé utkání ve hře a on byl ten hráč, který nám dal šanci bojovat až do posledních minut o body.

 

SK JIHLAVA – HIPPOS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU BENJAMINS

     4 – 9

        (1:4 – 1:4 – 2:1)

 (Novák 2x, Peichl,Němeček)

Sestava: Fišer, Peichl,Policar –  Bača, Sedláková, Štoll, Nováček, Barimov, Novák, Toth, Němeček, Blažíček, Matějíček

Druhé utkání turnaje proti Žďáru nad Sázavou nastoupila Jihlava trošku ospale a bylo vidět, že soupeř bude opět diktovat tempo hry. V podstatě již první perioda rozhodla jakým směrem se bude utkání dále posouvat. Trošku volnější ruka pro hráče znamenalo opět více chyb a hurá florbal, která ani ve druhé lize dorostenců úspěch nepřinese. Na druhou stranu bylo vidět i hodně pozitivních věcí. Skvělý turnaj odehrál David Novák, který patřil k tahounům týmu a samozřejmě svůj tradiční bojovný výkon potvrdil Martin Štoll, který potvrdil svojí kvalitu.

Komentář trenéra Jana Beránka:

Druhé utkání budu hodnotit zase trošku jinak. Je to těžké, když jdete do zápasu a necháte hráčům hodně volnosti a jen sledujete v čem je jejich síla a naopak slabina. Když vidíte, jak je ta hra vlastně jednoduchá, ale pokud spolu hráči nekomunikují, jak vlastně soupeři, usnadňují hru na míčku. Nebo jak nezdůrazníte, že obrana je stejně důležitá jako hra do útoku a nevidíte skoro žádné bloky. V útoku pak hodně statická hra bez pohybu a nahrávky na slepo soupeři do protiútoku. Na druhou stranu i spousty pozitivních věcí jako je boj o každý míček jednotlivce. Nebo nadšenou holčinu Lucku Sedlákovou, která přerůstá již devadesát procent hráčů v celé lize. Skvěle se snaží i beci rozehrávat pod tlakem. Přesto, že udělají hodně individuálních chyb tak se stále snaží tvořit. Nebo lehkost Martina Štolla, který má za mě solidně našlápnuto na florbalovou kariéru a doufám, že ho v Jihlavě udržíme co nejdéle.  Sezona pokračuje a budeme makat dál ať si po sezoně můžeme říct, že každý udělal zase krok do předu.

 

Autor: Jan Beránek

 

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *