Florbal není balet

26.09.2019 | Nezařazené | 0 komentářů

Jako první vyrazilo do Okříšek družstvo elévů v pátek 20.9. Na začátek sezony si elévové poměřili síly s mladšími žáky a žákyněmi domácího týmu. Novinkou bylo, že jsme si zahráli 5 + 1 na což se hráči rychle adaptovali. Horší to bylo s extrémně kluzkou palubovkou, takže se celý zápas bruslilo a padalo. Hra byla vyrovnaná jen první čtvrtinu celého klání. Hrálo se 4 x 15 minut. Poté se začali projevovat vyspělost staršího soupeře a především sniper hostí s číslem 28 začal sázet jeden gól za druhým do branek bez snížení, kde se naši malí golmani moc nechytali. Jsem rád, že měli hráči možnost si zahrát a nabírat zkušenosti. U všech hráčů došlo k velkému posunu a musím celý tým pochválit, že se neustále snažili hrát a držel se návyků z tréninků a snažil se tvořit. Musím vyzdvihnout výkon M. Pospíchala, L. Stránského, E. Šmardové a E. Karbašové v brance. Velice dobře zahrál A. Harasim, S. Jelínková, M. Přenosil, N. Fukasová a J. Píša. Velkou snahu předvedli J. Pejchal, M. Zoubek, J. Pejchalová, A. Vospěl. Premiéru si odbyl M. Tomek.

Škoda absence V. Žákové.

PSKC Okříšky : SK Jihlava 21:0

Sestava: M. Tomek, M. Pospíchal, J. Píša, A. Vospěl, J. Pejchal, E. Šmardová, S. Jelínková, J. Pejchalová, E. Karbašová N. Fukasová, A. Harasim, M. Přenosil, M. Zoubek, L. Stránský.

Trenér: M. Karbaš, K. Pospíchal.

24.9. se utkal výběr mladších žáků našeho klubu s hráči PSKC Okříšky. Opět se hrálo 4 x 15 minut. Než jsme se pořádně rozkoukali, tak jsme prohrávali 2:0. Postupně jsme získávali jistotu a dokázali srovnat na 2:2. Poté došlo na přestřelku, kdy úřadoval výborný golman Okříšek. Přípravné utkání splnilo svůj účel a odhalilo spoustu věcí na kterých budeme muset zapracovat. Jak řekl V. Tesař florbal není balet. Čeká nás dlouhá cesta, ale jdeme správným směrem.

Výborně zahráli L. Stránský, K. Čopák, kteří byli společně s D. Skořepou tahouny týmu. L. Novák, D. Šoukal, Š. Šoukal zdatně sekundovali svými výkony. V brance se snažila A. Nováková ikdyž občas chybělo štěstí. Urputně pracovaly atletky L. Tesařová, P. Chovancová. Především z L. Tesařové se stal dobrý obránce. K. Vašíček se snažil hrát, ikdyž tentokrát mu vše nevycházelo, ale cením si, že si nechal poradit a dobře pracoval s informacemi, které obdržel. J. Koumar byl tentokrát po viróze nevýrazný a bez náboje. A. Vospěl, V. Kučerová, M. Tesař chybělo větší nasazení a pohyb, ale předvedli snahu a mají velký prostor na zlepšování.

Škoda absence T. Charváta a O. Koláře, kteří by mohli vývoj utkání výrazně ovlivnit.

Radost mi udělali L. Stránský a K. Čopák, kteří jsou schopní přejít přes tři, čtyři protihráče a zakončit.

PSKC Okříšky : SK Jihlava 13:4

Sestava: L. Stránský, K. Čopák, L. Novák, K. Vašíček, M. Tesař, A. Vospěl, P. Chovancová, L. Tesařová, V. Kučerová, J. Koumar, D. Šoukal, Š. Šoukal, D. Skořepa, A. Nováková.

Branky: P. Chovancová 2, L. Novák, D. Skořepa.

Trenéři: M. Karbaš, M. Tesař, V. Tesař.

Ideální sestava z dvojzápasu:

E. Karbašová

M. Pospíchal – E. Šmardová – K. Čopák – A. Harasim – M. Přenosil

L. Stránský – L. Novák – Š. Šoukal – Š. Šoukal – D. Skořepa

Autor: M. Karbaš

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *