Muži: Přivezli z Pelhřimova dva body

1.10.2019 | Nezařazené | 0 komentářů

Muži odehráli třetí ligové kolo na palubovce v Pelhřimově proti týmu Pacovští Honzíci.

Pacovští Honzíci – SK Jihlava

5 – 6 sn

(2:1, 1:0, 2:4, 0:0)

BRANKY: 11. Beránek J. (Daněk), 43. Horský Jan (Škurla), 46. Horský Jan (Škurla), 47. Beránek J. (Beránek M.), 56. Horský Jan (Vyskočil), SN. Beránek J.

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně. Na první větší šanci se čekalo do sedmé minuty, kdy dobrou střelu Michala Beránka vyrazil domácí brankář těsně vedle branky. Stav utkání otevřel Pacov, když si hosté z Jihlavy nepohlídali standardní situaci a Hošek se trefil přesně pod břevno 1-0. V jedenácté minutě dostala Jihlava možnost přesilové hry a tu během několika sekund využil střelou nad nohu gólmana Jan Beránek 1-1. V závěru třetiny pak domácí opět odskočili do vedení 2-1 a s tejný stav zůstal i po první části.

Druhá třetina nenabídla moc florbalové krásy a šancí na hřišti se moc neurodilo. O jedinou branku se postaral opět domácí celek a po druhé periodě měl všechny trumfy ve svých rukách 3-1.

Jihlava má však letos nejsilnější třetí třetiny a to platilo i v zápase s Pacovem. Nejprve snížil na rozdíl jedné branky skvěle hrající Jan Horský 3-2. Netrvalo to však ani minutu a domácí tým odskočil opět na rozdíl dvou branek. Jihlava začala hrát aktivněji a po pár minutách snížil opět Horský 4-3. Dvě minuty trvalo Jihlavě než vyrovnala stav. Od mantinelu se mezi dvěma hráči protáhl Jan Beránek a svoji druhou brankou v zápase srovnal stav na 4-4. Pět minut před koncem se trefil domácí Hošek a vrátil po třetí v zápase vedení Pacovu 5-4. Netrvalo to, ale ani minutu, kdy svůj HATTRICK zkompletoval Jan Horský a poslal utkáni do prodloužení.

Prodloužení začalo přesilovkou domácího celku, ale SK skvěle oslabení zvládlo a začalo překlápět hru na svoji stranu. Nejprve se do obrovské šance dostal Michal Beránek, ale domácí brankář zasáhl skvěle. Deset vteřin před koncem prodloužení se pak mezi třemi hráči prosadil Jan Beránek. Těsně před střelou do prázdné branky byl faulován a nestihl zakončit. Utkání tak dospělo až do nájezdů.

V nájezdech to byl velký souboj především pro brankáře SK Jihlava Štěpána Vyskočila, který má největší podíl na zisku dvou bodů pro hosty. Po základních třech nájezdech na každé straně branka nepadla a šlo se do rozhodnutí po jednom nájezdu na každé straně. Tam se strhnul obrovský souboj mezi domácími střelci Pacova Doubkem a Dohnalem a hostujícím Janem Beránkem, který jel celkem šest nájezdů a oba své soupeře s obrovskou pomocí Štěpána Vyskočila přetlačil a Jihlava si tak připsala důležitě dva body do ligové tabulky.  

Sestava: Vyskočil, Navrkal – Daněk, Škurla, Holoubek, Trojan, Strejček, Beránek J, Beránek M, Štoll, Horský, Vyskočil, Žaloudek, Jirků

Hráč utkání : Štěpán Vyskočil

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *