Andone SK Jihlava vyhrála derby nad Snipers Třebíč

18.09.2023 | A tým muži, Muži A | 0 komentářů

Jihlava vyhrála derby nad Snipers Třebíč a potvrdila úspěšný vstup do nové sezóny. Již ve druhém kole zakládání časti čekal na tým Jihlavy soupeř, který ještě v loňské sezóně hrál Národní ligu. Proto bylo zajímavé, jak se domácí tým se soupeřem popere.

SK Jihlava  – Snipers Třebíč

6 – 3

(1:1, 4:0, 1:2)

Branky za Jihlavu: 17. Vlk (Horksý Jakub), 23. Beránek M. (Beránek J.), 24. Vyskočil (Vlk), 28. Bratršovský (Beránek M.), 30. Vyskočil (Horský Jan), 58. Noháček (Beránek J.)

Jak již říkal v rozhovoru před týdnem obránce Jan Beránek, Jihlava se chtěla soustředit především na svůj výkon a své herní prvky, diktovat tempo hry, což se od začátku zápasu na hřišti ukazovalo. Hned v prvním střídání si domácí trpělivou hrou udrželi míček na svých florbalkách. Ve čtvrté minutě zápasu však fauloval Michal Beránek hostujícího útočníka Lukáše Mátla a Třebíč dokázala přesilovou hru využít. Trefil se Svoboda 0-1. Poté nastal stejný obrázek hry až do 17. minuty. SK drželo míček a Třebíč se soustředila na dobrou obranu a rychlé protiútoky. Tři minuty před koncem první periody Jihlava zaslouženě vyrovnala. Trefil se David Vlk za asistence Jakuba Horského 1-1.

Hned na začátku druhé části byl faulován Ondřej Vyskočil, kterého držel Matěj Skála a domácí tým svoji přesilovou hru využil. Střelou nad levou nohu Bazaly se prosadil domácí kapitán Michal Beránek, kterému míček do střelecké pozice připravil Jan Beránek 2-1. Jihlavský tlak byl poté obrovský. Ani ne po minutě upravil skóre na 3-1 skvělou individuální akcí a pověstnou Vyskočilovkou Ondřej Vyskočil. Třebíč byla pod velkým tlakem a přišel další faul. Obránce Jan Beránek se zbavil napadajícího Matěje Kulhánka, který ho musel faulovat a byl vyloučen za sekání. V přesilové hře opět úřadovala speciální formace Jihlavy. Po přihrávce Michala Beránka se prosadil Patrik Bratršovsky 4-1. Jihlava dál tlačila hosty a za další tři minuty už to bylo 5-1. Vyskočil se prosadil znovu za asistence Jana Horského. Hned v další minutě se před Bazalou objevil úplně sám Kůs, ale hostující brankář předvedl zákrok večera. V závěru druhé třetiny byl ještě za hru rukou vyloučen hostující hráč Michal Machálek.

Do třetí třetiny vystřídala Třebíč brankáře. Bazalu nahradil Veselý. Domácí tým navíc začal přesilovou hrou. Nový brankář se měl hned co ohánět. Nejprve chytil ránu Noháčka. Hned za pár vteřin předvedl další dobrý zákrok proti střele Beránka. Třebíč ubránila oslabení a snažila se snížit stav zápasu. Dlouho se to nedařilo jelikož Jihlava byla velmi silná na míčku. V 53.minutė udělal obrovskou chybu domácí obránce Formáček a připravil míček pro Kulhánka , který se dokázala nadvakrát prosadit a snížit na 5-2. Poté sehrála Třebíč nejlepší část zápasu. Držela se na míčku a tři minuty před koncem snížil Benáćek na 5-3. Domácí tým pak posílal na hřiště to nejzkušenější, co má a to se vyplatilo. Třebíč už si další větší šanci nedokázala vypracovat, a navíc dvě minuty před koncem třetí třetiny vybojoval míčem Jan Beránek, který ho poslal rychlou kolmicí na Martina Noháčka a ten přidal šestou branku 6-3. Utkání sledovalo úžasných 102 diváků, které vytvořili oběma týmům hodně bouřlivé prostředí. Zaplněná hala tak mohla vidět dominantní hru domácího celku a vítězství Jihlavy v derby nad Třebíči 6-3.

Komentář trenéra Roman Komendy: Od začátku trpělivá hra, kde se nám moc nedařilo v koncovce, ale zápas dokázali mít pod kontrolou. V závěr si to trochu komplikovali několika chybami a špatně řešeními situacemi, ale důležité zkušenosti. Díky hráčům za nasazení a soupeři za zápas.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *