Čtvrtý ročník otevřeného florbalového turnaje na Vysočině.

Termín

20. 7. 2024 v 9:00 hodin.

Kategorie

Muži

·         V kategorii mohou startovat hráči narozeni v roce 2009 (kteří v den turnaje dovršili 15 let) a dříve.

·         V každém družstvu maximální počet aktivních hráčů 1 z celostátní soutěže.

·         Turnaje se mohou zúčastnit i ženy narozené ve stejné věkové hranici, avšak počet žen nesmí na soupisce družstva převýšit počet mužů.

·         V případě hráčů nebo hráček mladších 18-ti let, bere zodpovědnost za tyto osoby vedoucí družstva starší 18-ti let.

·         Celkový limit družstev je omezen.

Muži PRO – kategorie vytvořena pro aktivní hráče s neomezeným počtem výkonnostních hráčů

·         Minimální počet je 8 týmů.

·         Kategorie nebude hrána současně s kategorií mužů a žen.

Ženy

·         V kategorii mohou startovat hráčky narozené v roce 2009 (které v den turnaje dovršily 15 let) a dříve.

·         V případě hráček mladších 18-ti let, bere zodpovědnost za tyto osoby vedoucí družstva starší 18-ti let.

Soupiska hráčů

Každý tým musí nejpozději 30 minut před zápasem odevzdat soupisku týmu. Hráč smí na turnaji nastoupit pouze v jednom týmu v jedné kategorii.

Registrace

Posílejte závaznou přihlášku na e-mail.: boomjihlava@gmail.com.  Nebo vyplňte formulář níže:

Přihláška je platná při potvrzení o platbě zálohy na turnaj.

Akreditace

Akreditace bude probíhat 20.7. 2024 od 7:30 do 8:30 v areálu turnaje. Akreditaci je nutné provést před nástupem k prvnímu utkání – jinak nelze nastoupit k zápasu!!!

Systém a pravidla turnaje

Družstva budou rozdělena do skupin podle počtu přihlášených družstvech. Klíč postupu ze skupiny v každé kategorii, bude zveřejněn s rozpisem turnaje. Hlavní turnaj začne zápasy už první hrací den a to od 9:00 hodin – vše bude upřesněno s rozpisem turnaje.

Celkový počet družstev je omezen. Pořadatel si vyhrazuje právo změny kvalifikačních limitů v jednotlivých kategoriích.

Skupiny

Za výhru se udělují do tabulky 3 body, za remízu 1 bod + 1 bod za výhru v nájezdech – náhlou smrtí po jednom kole, za prohru 0 bodů.

O pořadí ve skupině rozhoduje celkový počet získaných bodů, v případě rovnosti bodů takto:

Play-off

Po remíze ve vyřazovacích zápasech play-off následuje: série 3 trestných střílení (tři vybraní hráči) série 1 trestného střílení – náhlá smrt (stejní 3 hráči, v libovolném pořadí, ale hráč nesmí provést třetí trestné střílení, dokud všichni ostatní hráči nominovaní za jeho družstvo neprovedli alespoň dvě trestná střílení).

Ocenění

Pro první tři týmy v každé kategorii jsou připraveny medaile a poháry.

Herní pravidla

Utkání budou řídit rozhodčí s licencí Českého florbalu.

Turnaj se hraje dle pravidel Českého florbalu s následujícími výjimkami:

• Systém 3+1, v základní skupině délka utkání 2×8 minut superhrubý čas. V zápasech Play-off 2×10 minut superhrubý čas – poslední minuta druhého poločasu se stopuje. V základní skupině není povolen time-out. V playoff je povolen 1 time-out za zápas pro každý tým. Čas vyloučení 1 minuta, v případě 5-ti minutového vyloučení je čas vyloučení 3 minuty. Červené karty: ČK1 vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání. ČK2 znamená automaticky stop na následující utkání, a udělení ČK3 vede k vyloučení hráče z celého turnaje.
  • Maximální čekací doba je 5 minut. Poté následuje kontumace 0:5 v neprospěch týmu, který se nedostavil k utkání. V případě dvou kontumací v důsledku opožděného nástupu k utkání bude dané družstvo z turnaje vyloučeno a výsledky jeho utkání budou anulovány.
  • Družstvo může nastoupit i bez brankáře v počtu 4+0.
  • Zápasy budou probíhat na hřištích o rozměrech 20×10 metrů na hracích plochách, které budou speciálně položeny pro tento turnaj.
  • Barvy dresů: v případě shodných barev dresů se musí družstvo uvedené v rozpisu utkání jako hostující převléci do sady v jiném barevném provedení.

JURY TURNAJE

Roman Komenda, Daniela Václavková

PROTESTY – Případný protest musí být předán v písemné formě Jury turnaje nebo vedoucímu hřiště (zavolá zapisovatelský stolek) nejpozději do 15 minut po skončení utkání. Poplatek za podání protestu je 500 Kč. V případě zamítnutí protestu poplatek propadá. Rozhodnutí Jury turnaje je konečné.

Barvy dresů V případě shodných barev dresů se musí družstvo uvedené v rozpisu utkání jako hostující převléci do sady v jiném barevném provedení.