Přátelské utkání starších žáků SK Jihlava s TJ Jiskra Havlíčkův Brod

19.06.2018 | Starší žáci | 0 komentářů

Ve středu 13.6.2018 proběhlo na domácí půdě SK Jihlava utkání našich starších žáků s výběrem H. Brodu, který byl posílen o našeho šikovného hráče V. Porta. Ten byl zapůjčen a to i na několikadenní turnaj, kterého se náš spřátelený klub zúčastní v Praze. Velkou zásluhu na uspořádání má trenér H. Brodu A. Muhlfeit a J.Šmarda, který zpestřil hráčům letní – kondiční přípravu a jasným cílem bylo si parádně zahrát. Pro nezaujatého diváka se jednalo o hezký zápas, kde hráči předváděli nádherné individuální dovednosti s taktickými prvky, kdy se opravdu hrál florbal a ne hokej potažmo hokejbal. Vymizelo nastřelování pásma, unfair zákroky a další prvky, které do našeho techničtějšího sportu nepatří. Po osmělování našeho týmu na začátku se hra dostala do slušného tempa. Na našem soupeři a hlavně trenérovi bylo vidět, že přijel vyhrát. Je v jiné fázi tréninku, kdy byl ze začátku jistější na florbalce, což se rychle změnilo. Postupně jsme získali potřebnou jistou a míček létal z florbalky na florbalku v rychlém sledu. Vysoké napadání a neustálý tlak dostával našeho soupeře pod tlak. Rozdílovým hráčem byl opět Muhlfeit junior, který vytvořil 80% procent šancí a gólů s V. Portem.  Náš tým vyhrál, ale co nejdůležitější – má velkou perspektivu a je vidět velký posun, kdy některé hráče jsem po pár měsících nepoznával !!! Perfektní práce trenéra J. Šmardy, který hráče výborně připravuje a ukazuje ostatním kolegům v klubu společně s R. Komendou kudy vede ta správná cesta našeho sportovního klubu. Inspirace, výzva a k zamyšlení pro některé naše mládežnické kategorie a hlavně trenéry, trenérky. Tým má i správné návyky ohledně včasného příchodu na zápas v klubovém tričku, rozcvičky, životosprávy, nasazení, 20 min protažení a provedení kompenzačních cviků, což někde bohužel není samozřejmostí. Sportu zdar.

Výsledek: Nezjištěn 😊

Hvězdy zápasu:

  1. Janák v brance, L.Sedlák, H. Jirků
Autor: Martin Karbaš

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *