Trojboj u elévů

2.04.2019 | Elévové | 0 komentářů

Přestávkové období elévové využili k sérii přípravných utkání (turnajů) a stmelování.

Vše vlastně začalo středečním přátelským utkáním s mladšími žáky oddílu FBŠ Jihlava, kdy jsme poměřili síly s kvalitně připravenými hráči. Elévové byli více než vyrovnaným soupeřem a po technické stránce převyšovali soupeře. O motivaci nebyla nouze a při hře 5 na 5 bylo najednou na place hodně místa a času, což jsme dokázali využívat. Výborně zahrála děvčata a vím, že při nasazeném trendu dorostou do mladších žáků, kde se nebude pohybovat jen jedna talentovaná hráčka, jak tomu bylo v končící sezoně, ale alespoň polovina týmu bude složená z našich nadějných holek. Budoucí trenér mladších žáků, který elévky dopodrobna zná, to bude mít jako jeden ze svých cílů.

V sobotu se vyrazilo autobusem do Dobronína, kde se odehrál přátelský turnaj s domácím týmem, který trénuje náš M. Tesař. Hráči si odehráli slušnou porci zápasů a dostali malé odměny. Ve hře výborně zahrál O. Kolář a D. kolář, kteří vypomohli v sestavách dobronínských týmů a začali se konečně rychleji pohybovat po hřišti a přestali se jen spoléhat na ultrašikovné ruce. Rozdílovým hráčem se stal V. Pachivka, který dokázal i výborně zachytat. Dále zaujali nováčci V. Štoll, R. J. Lazar, T. Severa, V. Tesař. Velmi dobře po delší době zahrála L. Tesařová, která jakoby ožila v domácím prostředí (řekla si tím o nominaci na Ligu Vysočiny elévů) a V. Wiesnerová. Herně si na hřišti vyhověli E. Karbašová (výborně zachytala v brance) a profesor A. Harasim. Začali se nám probírat i marodi M. Pospíchal a především K. Vašíček.

V neděli proběhl poslední herní trénink v Hluboké a účast byla veliká i při krásném venkovním počasí. Zahráli jsme si opět na malém prostoru, pobavili se a na konci se pořádně protáhli při józe. Překvapením byl O. Čopák, který se postavil odvážně do branky. U jógy se při poloze mrtvého muže J. Karbaš a J. Píša, tak poctivě zhostili uvolňování, až tvrdě usnuli a pobavili celý tým. Tím ale program nekončil. Následoval přesun do Pinecklubu Jihlava, kdy jsme na cestě stačili sledovat souboj koz v Zoo, potkat trenéra J. Šmardu s kočárkem a obhlédnout mladé naděje FCV Jihlava. 😊 V Pinecklubu hráči dokázali, že mají šikovné ruce a chytrou hlavu nejen na florbal.

Pondělí – proběhl již třetí a zatím poslední miniturnaj s DDM Jihlava, kdy jsme si opět zahráli ve velice rychlém tempu. Tentokrát si zahrálo 7 statečných. Musím vyzdvihnout O. Koláře a D. Koláře a neskutečnou bojovnost tvrďáka M. Přenosila. Následoval fotbálek na hřišti U Draka a klasický trénink ve volnějším tempu.

Jsem rád, že v týmu je správná nálada a hráči drží při sobě.

V sobotu proběhne první venkovní trénink…

Autor: Martin Karbaš

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *