Fat Pipe Open 2019

26.05.2019 | Elévové | 0 komentářů

Tým elévů vyrazil v omlazené sestavě na kvalitně obsazený turnaj do Plzně. Sobotní program se konal v nádherné ZOO a Dinoparku. Večer se konala společná večeře. V neděli se vyrazilo na turnaj do areálu, který můžeme v Jihlavě jen tiše závidět. Několik hal a venkovních tenisových, fotbalových, nohejbalových hřišť s hezkým parkem a cyklostezkou na jednom místě. Krásná restaurace s venkovním posezením byla už jen třešničkou na dortu. Turnaj se stal takovým festivalem sportu, protože se zároveň konal florbalový, fotbalový a házenkářský turnaj a děti se venku bavily při delších přestávkách mezi zápasy napříč sportovními odvětvími.

SK Jihlava – FBŠ Slavia Plzeň 4:7

Jeden z mála vyrovnaných zápasů, kdy se 2x prosadil M. Pospíchal a 2x K. Čopák, který nastřelil i brankovou konstrukci. Rozhodčí nic nepískal, což bylo vlastně celý turnaj a tak se spíš hrála osekávaná a létalo se přes mantinely.

SK Jihlava – Mddm Rescom Ostrov 3:17

Střelecky se opět dvakrát prosadil teprve osmiletý M. Pospíchal, který vymíchal i nejlepšího hráče soupeře s č. 31. Jednou se prosadil K. Čopák a brankovou konstrukci zasáhla E. Karbašová. V brance se zaskvěl T. Severa, který vytáhl hezké zákroky. V buly měl 100% úspěšnost A. Harasim.

SK Jihlava – FBC Plzeň II. 2:6

Dvakrát se pro změnu trefil opět supertalent M. Pospíchal. V brance hezky zachytala A. Nováková. Velmi dobré atletické vlohy předvedla L. Tesařová, E. Šmardová a T. Severa.

SK Jihlava – Olymp Florbal Zeus 1:13

Jeden z dalších zápasů, kde soupeři vypadali tak na 13 let. Nestíhali jsme a střelbou od poloviny hřiště jsme dostávali hezký příděl, který jsme neodvrátili ani 4 hráčem v poli. Při samostatném úniku na branku byla ošklivě zezadu faulována E. Karbašová, která se zranila a v tomto zápase dohrála. Samozřejmě beztrestně. Střelecky se prosadil nejmladší A. Harasim.

SK Jihlava – TJ Batesta Chodov 6:3

Zápas ve kterém to nejvíce bolelo. Opakovaně se ocitla florbalka v obličeji našich hráčů, takže se uronilo i pár slziček. Střelecky se prosadil 2x J. Píša a jednou náš nejlepší střelec M. Pospíchal. Vyzkoušeli jsme si i hru bez golmana, kdy jsme poslední dvě minuty soupeře k ničemu nepustili. Poslední zápas byl i nejlepší, co se týká neduhů, které jsme měli. Hlava nahoře, hezké kombinace, velké nasazení, obsazování hráčů. Chtěli jsme moc vyhrát, což úsměvně dokreslil J. Píša svou střelou s obrovským nápřahem, kdy trefil divačku v hledišti v nejvyšší řadě. 😊

Turnaj hodnotím, jako velkou zkušenost pro mladé hráče a děkuji jim za dnešní bojovnost a nasazení.  Soupeři byli větší, starší, rychlejší a většinou opět maximálně jen s jednou hráčkou a v nejsilnějších výběrech. Bohužel jsme si sami podřezali větev, když opory týmy zůstaly doma na různých oslavách, výletech apod., což určitě zhodnotím na začátku sezony u hráčů, kteří nebyli ani v Náchodě ani v Plzni. Nováčci T. Severa, E. Šmardová, M. Přenosil mají na čem pracovat, co se týče techniky s holí, ale bojovností se prosazovali a hlavně se chtějí !!! Nejtvrdší měřítko snesli jen K. Čopák, který byl vlastně i jediným elévém v dorazovém ročníku, který vyrazil na turnaj a především M. Pospíchal, který mě nepřestává udivovat svojí všestraností. V brance většinu zápasů odchytala šikovná A. Nováková. Elévky to měli dvojnásobně těžké proti těmto klučičím soupeřům, takže pro mě jsou hrdinkami. Jinak akce se velmi povedla a parta se stmelila. Na všechny se budu těšit další víkend na akci Okrouhlík.

Sestava: E. Karbašová, L. Tesařová, A. Nováková, E. Šmardová, K. Čopák, A. Harasim, M. Pospíchal, J. Píša, T. Severa, M. Přenosil.

Trenéři: M. Tesař a M. Karbaš.

Krásné fotografie: J. Tesařová.

https://florbalji.rajce.idnes.cz/Turnaj_v_Plzni_elevove/

Autor: M. Karbaš

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *