Akce Okrouhlík 2019 aneb svatba, turnaje a jeden pohřeb.

30.05.2019 | Elévové | 0 komentářů

Akce Okrouhlík tentokrát připadla na víkend 24.5 – 26.5.2019.  Tento termín se postupně ukazoval jako jeden z nejméně vhodných, i když byl naplánovaný již od září. Postupně na tento termín začaly vyskakovat akce jako Dragon Cup, MČR mladších žáků, žákyň apod. Ve stejný termín se konala i svatba kapitána našeho Ačka J. Beránka a naše Draha musela na pohřeb tety. Následně jsme vyhodnotili, že vlastně taková akce v poklidu byla lepší, než být celý víkend pryč. Poslední dva víkendy jsme si užili dost cestování a tak jsme stihli v klidu fandit i našim hokejistům na MS, ale popořadě…

V pátek byl příjezd na chatu Okrouhlík, kde probíhalo postupně ubytování a seznamování s prostory a okolím. Nechyběli ani zakázané mobily a plné tašky sladkostí. ☹ Nemilým překvapením byl nepříjezd dvou účastníků, kde se tak nějak zapomnělo, že je to zrovna tento víkend. Další nemilou událostí byl odjezd jednoho z nejmenších hráčů, kterému bylo večer smutno a již se na akci nevrátil, což mě mrzelo. Konalo se tradiční poučení na začátku akce o programu, pravidlech a slušném chování, kdy se po hráčích, kteří takto na veřejnosti reprezentují svůj klub vyžaduje, aby používali slovíčka – dobrý den, prosím, děkuji a nashledanou. Proběhla i menší anketa.

Nejlepší hráč: J. Koumar 15 hlasů. 2. místo 11 hlasů M. Pospíchal, 3 místo V. Pachivka, K. Vašíček, A. Harasim shodně 3 hlasy. Na nehlasovatelném místě skončil hráč Já, který získal 5 hlasů, protože anketa byla anonymní. 😊 Nejhorší hráčkou se zvolila E. Karbašová, která se i podepsala.

Co mě baví na tréninku: Florbal, Všechno, Hra, Kličky, Nájezdy, Hrát s kamarády, Góly, Zábava, Rozcvička.

Co bych chtěl změnit na tréninku: Nic, Víc hrát, Víc vybíjené, Švihadla, Kratší Protahování, Střelbu, Posilování.

Poté se slavnostně rozdala nová klubová trička, což byl skvělý nápad vzhledem k dalšímu programu. Pokračovalo se procházkou na hřiště, kde jsme se hrál fotbal, šiškovanou v lese a další hry, kde se krásná bílá trička hezky zašpinila.

Takže spousty srandy na začátek.

Večeře proběhla v kuchyni na chatě a poté následoval tenis, florbal, stolní tenis a další zábava do večerky.

Sobotní ráno začalo výklusem a rozcvičkou. Po snídani následoval fotbalový a florbalový turnaj v tomto složení v týmech.

CVB – Chovanec, Benda, Severa, Píša, Pejchal, Zoubek, Charvát, Poul.

SK Drsňačky – sestry Kučerovy, Krutišová, Chovancová, Tesařová, Nováková, Tesař, Šmardová, Vrátná, Pejchalová.

Dobrá Voda – Wieznerová, Jelínková, Tesařová, Karbaš, Vospěl, Pachivka, Přenosil, Harasim, Davidová.

Gadžovské Kuldy – Frýba, Lazar, Vašíček, Koumar, Stehlík, Stránský.

Fotbalový turnaj:

Hrálo se 1 x 10 minut a nesmělo se skluzovat a mluvit sprostě, což se ukázalo v některých zápasech jako rozhodující faktor. 😊 SK Drsňačky měli super bojovný pokřik a rychle si získaly přezdívku Sekačky.

 CVB – SK Drsňačky 4:0

Pejchal, 2 X Charvát, Chovanec.

Dobrá Voda – Gadžovské Kuldy 1:1

Branky: Pachivka – Novák

Vyloučení: Stehlík – Vašíček.

CVB – Dobrá Voda 3:0

Charvát, Zoubek, Zoubek.

SK Drsňačky – Gadžovské Kuldy 3:0

Vrátná, Krutišová, Pejchalová.

Vyloučení – Stehlík, Novák, Stránský.

CVB – Gadžovské Kuldy 1:0

Píša.

Vyloučení: Chovanec, Stehlík.

SK Drsňačky – Dobrá Voda 2:1

Šmardová, Nováková – Karbašová.

 

Florbalový turnaj:

Se odehrál na asfaltovém plácku za chatou, kde si hráči vyzkoušeli postřeh na nerovném povrchu.

Dobrá Voda – Gadžovské Kuldy 0:5

Koumar, Frýba, 2x Stránský, Novák.

CVB – SK Drsňačky 10:1

4 x Chovanec, Poul,2 x Zoubek, 2x Charvát, Benda – Pejchalová.

SK Drsňačky – Gadžovské Kuldy 1:5

Tesařová – 3 x Stránský, Koumar, Frýba.

CVB – Dobrá Voda 8:1

Charvát, Zoubek, Severa, Benda, Chovanec, 2 x Poul, Píša – Pachivka.

CVB – Gadžovské Kuldy 3:2

Chovanec, 2 x Poul – 2x Novák.

 

Po turnaji následoval přesun na oběd k Býkovi. Po obědě přijela vzácná návštěva – J. Šmarda, která byla bouřlivě přivítána. Následoval kratičký odpočinek a poté 3 hodinový výjezd vojenskou technikou, který měl velký ohlas. Po příjezdu se šlo na zmrzlinu k Billovi, kde začínalo Okrouhlické Jaro. Podvečer byl ve znamení přípravy dřeva na oheň, příjezdu R. Komendy a rodičů, ohně, opékání buřtů, her, sledování hokeje na plátně a dalších aktivit. Děkujeme p. Davidové za krásný štrůdl s nápisem. Trenér Jenda Harasim se vrátil z vyhraného hokejbalového utkání, takže byla i skvělá nálada a bylo co oslavovat. Zajímavým postřehem bylo, že 99% hráčů raději aktivně sportovalo než pasivně sedělo u plátna a sledovalo bitvu s Kanadou.

Neděle již probíhala ve znamení odjezdu. Probíhal úklid, ale i přesto se ještě stačila zahrát oblíbená vybíjená.

Akce byla velmi povedená. Proběhlo i několik lásek a bolístek a došlo k dalšímu stmelování kolektivu, kde se tvoří zdravé jádro, které si užije další velkou akci až na soustředění v Lukách nad Jihlavou. Děkuji D. Korberové za vymyšlení a zorganizování akce, trenérům, maminkám, tatínkům, fotografům a všem kdo se podíleli, zúčastnili, pomáhali apod.

Již v neděli 2.6 proběhne od 9:00 turnaj Niké pro žákyně, kterého se zúčastní i družstvo elévek, které bude potřebovat podporu proti starším soupeřkám a proto očekávám velkou podporu spoluhráčů!!

 

Autor: M. Karbaš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *