Jihlavští hráči věděli o co hrají. Střed tabulky je tak vyrovnaný, takže si nemohli dovolit zaváhat ani v posledním zápase roku 2019 a navíc na domácí palubovce!

SK Jihlava – FBC Letohrad Orel Orlice

5:4p

 (1:0, 3:1, 0:3, 1:0p)

branky: 19. J.Beránek (T.Kasper), 31. M.Daněk, 33. J.Horský (T.Kasper), 34. M.Daněk (J.Beránek), 62. J.Beránek (M.Strejček) – 26.,43. a 60. F.Majvald, 48. A. Jiruška

Již před utkáním bylo jasné, že půjde o hodně a body chtěla obě družstva. Tomu také nasvědčoval úvod zápasu, když prvních 10 minut se hra přelévala ze strany na stanu a začínaly se tvořit šance na obou stranách, které ale s jistotou likvidovali oba brankáři. Šance otevřít skóre přišla v čase 17:31 při vyloučení hostujícího hráče a po minutě domácí SK Jihlava přesilovku zužitkovali, když přesnou přihrávku Tomáše Kaspera nekompromisně umístil Jan Beránek. Po první třetině se tak šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí Jihlavu.

Druhá třetina začala zvýšenou aktivitou soupeře a ta se jim vyplatila, když ve 26.minutě srovnali na 1:1. Letohrad tlačil i dále, ale perfektní zákroky předváděl v brance domácích Štěpán Vyskočil a tak se skóre měnilo k radosti domácích na druhé straně. Nejprve na 2:1 sólo akcí zvýšil Miroslav Daněk, po 2 minutách trefil krásně růžek branky hostů kapitán Jan Horský a o minutu a půl později už to bylo 4:1 pro domácí díky další trefě Miroslava Daňka. Povedená třetina tak domácí poslala do šatny za stavu 5:1.

Závěry zápasů nejsou zatím silnou stránkou jihlavských a špatně pro ně začala i tato třetí třetina, když ve 43. a 48.minutě inkasovali a rázem byl soupeř z Letohradu na dostřel o jednu branku. Domácí ovšem statečně bojovali a ustáli v půlce třetiny i oslabení při vyloučení M.Daňka. Následně bohužel nevyužili svoji početní výhodu a tak si soupeř minutu a půl před koncem třetiny vzal timeout a šel do 6. SK Jihlava mělo i šanci trefit prázdnou branku, ale to se o kousek nepovedlo a 26 vteřin před koncem třetiny v předbrankovém prostoru srovnal třetím gólem utkání F. Majvald a šlo se do prodloužení.

Na domácích bylo vidět, že bod navíc si chtějí ponechat oni a byli velmi aktivní. To se vyplatilo a po 2.minutách prodloužení se přesně trefil Jan Beránek a připsal tak bod navíc domácím.

Komentář trenéra Komendy: V zápase jsme odehráli to, co jsme potřebovali. Škoda poslední třetiny, kde jsme zbytečně soupeře pustili do hry. Děkujeme soupeři a fanouškům za podporu v roce 2019 a těšíme se v roce 2020.

Sestava: Vyskočil Š., Cacek –Strejček, Beránek J, Beránek M, Štoll, Vyskočil O., Žaloudek, Jirků, Kasper, Paul, Kružík, Kolář, Jan Horský, Jakub Horský, Škurla, Zápotočný, Daněk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *